Sidabras yra taurusis metalas, kurio antimikrobinės savybės yra pripažintos jau 100 metų. Istoriniai keliautojai ir kareiviai naudojo sidabro indus maistui ir vandeniui, kad užkirstų kelią infekcijoms. Iš nanodalelių suformuoto sidabro suskaidymas pagerina jo ypatybes ir leidžia rasti  naujų taikymo sričių.

Sidabro nanodalelės greitai įsiskverbia į mikrobų ląsteles, padarydamos didelę žalą kritinėms jų struktūroms. Dėl šios priežasties bakterijos ir kiti mikrobai negali kolonizuoti nanosidabro dalelėmis praturtintų paviršių, o tirpaluose esantys nanosidabro koloidai (nanosidabro suspensija), padeda atsikratyti patogenų. Nanosidabro suspensijos yra daug aktyvesnės nei joniniai sidabro druskų tirpalai, nes pastarųjų priemaišos sukuria sidabro drumzles ir žymiai sumažina produkto aktyvumą. Metalinis nanosidabras yra atsparus UV spinduliams (nekeičia spalvos saulės šviesoje) ir nemigruoja iš praturtintos medžiagos struktūros.

Išskirtinis antimikrobinis nanosidabro aktyvumas, pralenkiantis tradicines antimikrobines medžiagas, yra pagrindinė priežastis, kodėl vis didėja susidomėjimas nanosidabro formule. Sidabras veikia nespecifiškai, priešingai nei, pavyzdžiui, antibiotikai, kurie gali būti aktyvūs tik keletui mikrobų padermių. Nanosidabras pasižymi dideliu patvarumu ir kainos bei efekto santykiu, kadangi efektui pasiekti reikalingas mažas nanosidabro kiekis. Nanosidabru praturtinti produktai vartotojui ilgesniu periodu parodo stebinančius rezultatus.

NANOGO Partners laboratorijose gaminamas nanosidabras bei daromi atradimai kur naudoti šią medžiagą kaip galutinį produktą kasdieniame gyvenime. Daugybė vertinimų ir tyrimų patvirtino, kad mūsų produktai pasiekia puikių rezultatų.

Mes siūlome įvairius nanosidabro gaminius: koloidines suspensijas ar miltelius komerciniam naudojimui. Nanodalelių skersmuo yra 5-15 nm diapazone (paprastai 9 nm). Dėl šios priežasties mūsų nanodalelės gali giliai įsiskverbti į medžiagų struktūrą ir visapusiškai pagerinti galutinį produktą. Šios mažos dalelės taip pat užtikrina aukštą antimikrobinį poveikį net esant mažoms koncentracijoms.

Nanosilver: safety, health and environmental effects and role in antimicrobial resistance