NANO GO® | Išlaikyti švarą, blizgesį ir ilgaamžiškumą

Sidabras yra taurusis metalas, kurio antimikrobinės savybės yra pripažintos jau daugiau kaip 150 metų.

Istoriniai keliautojai ir kareiviai naudojo sidabro indus maistui ir vandeniui, kad užkirstų kelią infekcijoms. Šiandien sidabras suskaidomas iki nanodalelių taip pagerinamos sidabro ypatybes, o tai leidžia rasti naujų sidabro taikymo sričių.
Daugelyje NANO GO produktų sudėtyje yra nanosidabro (Ag) nuo 5ppm iki 15ppm koncentracijos, kas leidžia drąsiai teigti, kad NANO GO produktų efektyvumas prieš mikrobus yra nenuginčijamas teiginys.
Nanosidabro dalelės greitai įsiskverbia į mikrobų ląsteles, padarydamos didelę žalą kritinėms jų struktūroms. Dėl šios priežasties bakterijos ir kiti mikrobai negali kolonizuoti ant nanosidabro dalelėmis praturtintų paviršių, o tirpaluose esantys nanosidabro koloidai (nanosidabro suspensija), padeda atsikratyti patogenų. Nanosidabro suspensijos yra daug aktyvesnės nei joniniai sidabro druskų tirpalai, nes pastarųjų priemaišos sukuria sidabro drumzles ir žymiai sumažina produkto aktyvumą. Nanosidabras yra atsparus UV spinduliams (nekeičia spalvos saulės šviesoje) ir nemigruoja iš praturtintos medžiagos struktūros.
Išskirtinis antimikrobinis nanosidabro aktyvumas, pralenkiantis tradicines antimikrobines medžiagas, yra pagrindinė priežastis, kodėl vis didėja susidomėjimas nanosidabro formule. Sidabras veikia nespecifiškai, priešingai nei, pavyzdžiui, antibiotikai, kurie gali būti aktyvūs tik keletui mikrobų padermių. Nanosidabras pasižymi dideliu patvarumu ir kainos bei efekto santykiu, kadangi efektui pasiekti reikalingas mažas nanosidabro kiekis. Nanosidabru praturtinti produktai vartotojui ilgesniu periodu parodo stebinančius rezultatus.
NANO GO partnerių laboratorijose gaminamas nanosidabras bei daromi atradimai kur naudoti šią medžiagą kaip galutinį produktą kasdieniame gyvenime. Daugybė vertinimų ir tyrimų patvirtino, kad mūsų produktai pasiekia puikių rezultatų.

Mes siūlome įvairius nanosidabro produktus: koloidines suspensijas ar miltelius komerciniam naudojimui. Nanodalelių skersmuo yra 5-15 nm diapazone (paprastai 9 nm). Dėl šios priežasties mūsų nanodalelės gali giliai įsiskverbti į medžiagų struktūrą ir visapusiškai pagerinti galutinį produktą. Šios mažos dalelės taip pat užtikrina aukštą antimikrobinį poveikį net esant mažoms koncentracijoms.

Kas yra nanosidabras?

Nanosidabras yra suskaidytas sidabro metalas į nanodaleles, kurios yra itin mažos ir turi nanometrinį dydį. Tai reiškia, kad sidabro dalelės yra daug mažesnės nei vienas mikrometras. Nanosidabras plačiai naudojamas medicinoje ir buityje dėl jo antimikrobinių savybių.

Kaip gaminamas nanosidabras, kokia jo sudėtis?

Nanosidabro gamybos procesas apima keletą svarbių žingsnių, kurie užtikrina produkto kokybę ir efektyvumą. Pradėkime nuo sudėties – nanosidabro cheminių elementų santykis. Nanosidabras yra nano (arba  mažiausios) skalės sidabras, kuris dažniausiai gaminamas naudojant cheminį metodą. Taigi, jo sudėtis yra labai panaši į reguliaraus sidabro sudėtį. Cheminiame gamybos procese naudojamos įvairios cheminės medžiagos, tokios kaip sidabras ir reduktoriai, kurie padeda įgyvendinti reakciją ir sukurti nanosidabrą. Būtent šios medžiagos kartu su tinkamomis sąlygomis, tokiomis kaip temperatūra ir slėgis, leidžia sintezuoti produkto tinkamą sudėtį ir struktūrą.
Nanosidabro gamyba daro didelę įtaką produkto kokybei ir savybėms. Taigi, siekiant gauti aukščiausios kokybės nanosidabrą, gamybos procese atliekama daugybė perdirbimo ir valymo etapų. Šie etapai apima filtravimą, plovimą ir džiovinimą, siekiant pašalinti bet kokius nešvarumus ir kontroliuoti produkto dydį ir morfologiją.

Viskas apie nanosidabrą ir jo sudėtį negali būti išsamiai aprašyta viename tekste, tačiau remiantis esamais tyrimais ir moksliniais straipsniais galima padaryti išvadą, kad nanosidabro gamyba yra sudėtingas procesas, kuriame atliekama daugybė etapų, siekiant gauti aukštos kokybės produkciją.

Kodėl nanosidabras naudojamas valymo priemonėse?

Nanosidabras valymo priemonėse reiškia sidabro nanodalelių naudojimą tirpaluose, siekiant pagerinti jų antimikrobines savybes. Šios nanodalelės gali prasiskverbti į mikrobų ląsteles, sukeldamos didelę žalą jų gyvybinėms struktūroms. Naudojant nanosidabro koloidus, kurie yra nanosidabro dalelių suspensijos skystame tirpiklyje, valymo priemonės gali veiksmingai pašalinti patogenus ir užkirsti kelią paviršių kolonizavimui bakterijoms ir kitiems organizmams.

Kokia nauda iš nanosidabro esančio valikliuose?

Nanosidabro tyrimai parodė, kad jis turi unikalių savybių, dėl kurių jis veiksmingas prieš daugybę mikroorganizmų. Šios savybės priskiriamos mažam nanosidabro dalelių dydžiui ir dideliam paviršiaus plotui, kurie sustiprina jų antimikrobinį aktyvumą. Naudojamas valymo priemonėse, nanosidabras gali padėti pašalinti kenksmingas bakterijas, virusus ir grybelius, taip sumažinant infekcijų riziką ir pagerinant higieną. Palyginti su joniniais sidabro druskų tirpalais, vadinamais „Nešvariomis sąlygomis“, nanosidabro suspensija pasižymi didesniu aktyvumu. Joninių sidabro druskų tirpale dėl priemaišų gali nusėsti sidabras, todėl sumažėja produkto efektyvumas, o nanosidabro suspensijos išlieka aktyvesnės ir užtikrina stipresnį antimikrobinį poveikį. Kai nanosidabro dalelės liečiasi su mikroorganizmais, jos sukelia struktūrinius ląstelių membranų pažeidimus, trukdo esminiams jų gyvybės procesams. Nanosidabrui įsiskverbus į ląsteles, sutrinka jų gyvybiškai svarbios struktūros, galiausiai sunaikinami mikroorganizmai. Šis veikimo būdas išskiria nanosidabrą kaip galingą kovos su patogenais priemonę. Valymo priemonės, kurių sudėtyje yra nanosidabro, turi keletą privalumų. Pirma, jie pasižymi sustiprintu antimikrobiniu aktyvumu, leidžiančiu veiksmingiau išnaikinti patogenus. Antra, nanosidabro dalelės gali išlikti aktyvios ilgesnį laiką, pailgindamos šių valymo priemonių antimikrobinės apsaugos trukmę. Be to, nanosidabro suspensijos gali slopinti bakterijų ir kitų organizmų kolonizaciją paviršiuose, taip užkertant kelią bioplėvelių susidarymui ir sumažinant užteršimo riziką. Svarbu pažymėti, kad nanosidabras valymo priemonėse turi būti naudojamas atsakingai ir laikantis rekomenduojamų nurodymų. Nors nanosidabras veiksmingai naikina patogenus, labai svarbu atsižvelgti į galimą riziką, susijusią su ilgalaikiu didelės sidabro nanodalelių koncentracijos poveikiu. Vykdomi tyrimai, siekiant užtikrinti saugų ir atsakingą nanosidabro naudojimą įvairiose srityse.

Ar nanosidabras kenkia žmogaus sveikatai?

Nanosidabro naudojimas valymo priemonėse sulaukė didelio dėmesio dėl jo gebėjimo kovoti su kenksmingais mikroorganizmais. Sidabras jau seniai buvo pripažintas dėl savo antimikrobinių savybių, o nanosidabro dalelių panaudojimas dar labiau padidina jo veiksmingumą. Kai nanosidabro dalelės liečiasi su mikroorganizmais, jos sukelia struktūrinius ląstelių membranų pažeidimus, trukdo esminiams gyvybės procesams. Nanosidabrui įsiskverbus į ląsteles sutrinka jų gyvybiškai svarbios struktūros, galiausiai sunaikinami mikroorganizmai. Šis veikimo būdas išskiria nanosidabrą kaip galingą kovos su patogenais priemonę. Remiantis tyrimu, pavadintu „Sidabrinių nanodalelių taikymas virusų slopinimui: nauja viltis antivirusiniams vaistams“ („Application of silver nanoparticles in viral inhibition: A new hope for antivirals„), nanosidabras parodė daug žadančių antivirusinių savybių. Nustatyta, kad jis veiksmingas prieš įvairius virusus, įskaitant gripą, ŽIV ir herpes simplex virusą. Nanodalelės veikia sąveikaudamos su viruso paviršiumi ir slopindamos jo replikacijos procesą. Šis atradimas atvėrė naujas nanosidabro panaudojimo galimybes kuriant antivirusinę terapiją. Iki šiol turima tyrimų medžiaga rodo, kad nanosidabro naudojimas valymo priemonėse, naudojant pagal rekomenduojamas rekomendacijas ir esant pagrįstoms koncentracijoms, nekelia pavojaus žmonių sveikatai. Reguliavimo institucijos, tokios kaip JAV aplinkos apsaugos agentūra (EPA) ir Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA), nustatė saugaus nanosidabro naudojimo plataus vartojimo gaminiuose, įskaitant valymo produktus, gaires, kad sumažintų galimą riziką.

nanosidabro palyginimas su jonu sidabru

NANO GO® | Išlaikyti švarą, blizgesį ir ilgaamžiškumą

nanogo_logo_black